Зуботехнічне відділення

Image

В 1975 році перед адміністрацією КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж" було поставлено завдання про відкриття зуботехнічного відділення. Необхідно було підготувати приміщення, обладнати їх, придбати зуботехнічне обладнання.
Першим помічником директора в цій справі став викладач зуботехнічних дисциплін, лікар-стоматолог Перепелиця Михайло Федорович. Зуботехнічне відділення КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж" було відкрите в 1976 році.
Перший набір складав 30 студентів. В 1976-1977 р.р. викладачами на відділенні працювали Кроть М.К., Перепелиця М.Ф., Гітлан Є.М., Захарченко Т.Я., Ковальов І.А., Піхальонок П.М., Ляшенко А.С., Шевчук Н.О., Кабанцова Л.М. Вони продовжили роботу зі створення матеріально-технічної бази відділення, бо особливості підготовки зубних техніків вимагали обладнання спеціальних лабораторій, придбання робочого оснащення і матеріалів. В 1979 році на відділенні створена циклова комісія зуботехнічних дисциплін, яку очолив Кроть М.К.

Вісімдесяті роки минулого століття були для відділення і циклової комісії найбільш визначними. В цей час попит на спеціальність зубних техніків був дуже великий (конкурс на одне місце складав 5-7 абітурієнтів) і на відділення кожного року набирали по дві групи студентів. До коледжу на зуботехнічне відділення направляли на навчання групи студентів з інших областей України.
У 1982 році отримано новий навчальний корпус по вул. Пролетарській. Кращі з кращих спеціалісти охорони здоров'я міста, лікарі від Бога вели майбутніх зубних техніків, своїх помічників у світ стоматології ортопедичної. В цей період в педагогічний колектив влилися молоді викладачі - Плевако С.В., Димченко С.М., Бакаєва Н.П., Михайлов Н.І., Кодак М.І., Бутрій С.П., Іванцова Л.М., Мартиненко З.М., Дротик Т.Н., Кулібаба В.В., Махренова Г.В., а також - випускники училища: Кириченко В.Г., Паталаха В.М., Балюк С.М.

Image
Image
Image
Image

З 1987 року історія зуботехнічного відділення, як і всього коледжу, тісно пов'язана з іменем Піхальонка П. М. – директора коледжу, заслуженого вчителя України, викладача знімного протезування вищої кваліфікаційної категорії, викладача-методиста. За ініціативою Піхальонка П. М. великих змін зазнав корпус зуботехнічного відділення: зроблено капітальний ремонт, здійснено газифікацію, придбано найсучасніше зуботехнічне обладнання (високочастотну ливарну піч, муфельну піч з програмним управлінням, електровакуумну піч для випалювання фарфору. Це обладнання дає змогу навчати студентів на сучасному рівні, освоювати сучасні технології виготовлення суцільнолитих металопластмасових і металокерамічних протезів.

Коледж отримав ліцензію на проведення фахової перепідготовки зубних техніків, а студенти випускних груп мають можливість отримати теоретичні та практичні знання з металокераміки та прецизійного лиття.

В цей час відділення поповнилося молодими, ініціативними викладачами Чумаченко В.І., Данильченко І.А., Щербина І.М., Піхальонок Ю.П.
За 39 роки існування зуботехнічного відділення було підготовлено 1234 спеціалістів.
Велика кількість випускників зуботехнічного відділення закінчили вищі навчальні заклади ІІІ та ІV рівня акредитації і очолюють стоматологічні поліклініки, відділення, організували свої приватні кабінети.
Під час проведення декади циклової комісії
Імена випускників зуботехнічного відділення стали відомими за межами області і країни: Луб'яний А.М. – очолює приватний стоматологічний кабінет в Москві; Шутов С.І. – працює лікарем-стоматологом у військовому шпиталі м. Київ; Голубченко І.Н. – викладач зуботехнічних дисциплін Сімферопольського медичного коледжу та ін. Із стін КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж" вийшло багато фахівців, відомих в галузі медицини міста та району: Соменко Ю.П. – завідуючий стоматологічним відділом районної лікарні; Балюк С.М. – директор стоматологічної фірми "Лотос"; Живатовський М.В. – очолює приватний стоматологічний кабінет; Ткаченко А.Ф. - завідувач виробництвом в міській стоматологічній поліклініці та ін.
Славетну сторінку в історію навчального закладу вписали випускники, які чесно виконали свій військовий обов'язок в Афганістані: Досужний В., Пензін В., Нужин Є., Бобрика Ю.
Доброю традицією на відділенні стало проведення професійних конкурсів «Кращий за фахом». Переможці конкурсів беруть участь у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності. Гордістю коледжу є Пацай Олексій – випускник 2010 року призер VІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за спеціальністю "Стоматологія ортопедична" , Ніколаєв Іван – випускник 2011 року переможець VІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за спеціальністю "Стоматологія ортопедична" та Максименко Дмитро - випускник 2013року, призер VІІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за спеціальністю "Стоматологія ортопедична"

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176,
м. Олександрія,
Кіровоградська область, 28000
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
приймальна директора:
+380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії:
Олефіренко Ірина Валеріївна
+380 50 909-96-85
+380 68 372-73-74

e-mail: alexandriyamed@ukr.net
Ми в Telegram
Ми на Facebook

Карта

Меню

Галерея в Footer