В Комунальному закладі «Олександрійський медичний фаховий коледж» шляхом реорганізації створено відділення «Медсестринство і стоматологія», на якому здійснюється підготовка фахівців на базі повної та базової загальної середньої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Фаховий молодший бакалавр» за галуззю знань 22 Охорона здоров’я/ І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення за ОПП зі спеціальностей:

Image
Image
Image

Підготовка фахівців зі спеціальності «Медсестринство» відбувається за освітньо-професійною програмою «Сестринська справа»

Галузь знань 22 Охорона здоров’я/ І5 Охорона здоров’я та соціальне забезпечення

Спеціальність 223 Медсестринство/ І5 Медсестринство
Освітньо-професійна програма «Сестринська справа»
Освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр
Термін підготовки:

на основі БЗСО (9-ти класів) – 3 роки 10 місяців
на основі ПЗСО (11-ти класів) – 2 рік 10 місяців
на основі раніше здобутої освіти – 2 роки 10 місяців

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Медсестринське відділення було організовано при школі медичних сестер в 1935 році. Перший набір студентів складав 34 особи. За період свого існування медсестринське відділення закінчили більше семи тисяч чоловік.

Кількість студентів, які навчаються за ОПП «Сестринська справа», є найбільш чисельним. Завданням медсестринського відділення є підготовка спеціалістів, які органічно поєднують високий професіоналізм, гуманність та милосердя, комплексний всебічний догляд за пацієнтами і полегшення їх страждань, відновлення здоров'я і реабілітацію, сприяння зміцненню здоров'я і попередженню захворювань, готовність цілком віддати себе обраній професії.

В різні роки медсестринське відділення очолювали Кіпніс К.М., Коломацький В.І., Бойко М.С., Антюшина Г.М.

Більшість медичних сестер міста та району - випускники коледжу. Випускники медсестринського відділення працюють і за межами країни: у Франції, Ізраїлі, Росії, Сербії, Канаді, США, Польщі.

Колектив медсестринського відділення по праву пишається своїми випускниками, які стоять на сторожі здоров'я і життя громадян. Випускники медсестринського відділення також приймають активну участь у бойових діях.

В нашому коледжі створені всі необхідні умови для підготовки висококваліфікованих спеціалістів - медичних сестер.

Матеріальна база відділення дає змогу навчати студентів на сучасному рівні. Під час занять, які проводяться як у корпусі коледжу, так і на базах практичної підготовки у лікарнях, використовуються різні форми і методи, мультимедійні засоби. Студенти відділення опановують не лише найпростіші медичні дії, такі, як вимірювання тиску та температури, а й можуть накласти пов`язки, зробити щеплення, різні ін`єкції, підготувати людину до діагностики, обробити рани, поставити крапельницю тощо.

Наші медсестри відповідають вимогам Міжнародної Ради медичних сестер, яка визначила складові профісійної ролі медсестри – це зміцнення здоров`я пацієнтів, профілактика захворювань, реабілітація і полегшення страждань пацієнтів. Більше тридцяти відсотків випускників продовжує навчання у вищих навчальних закладах III та IV рівнів акредитації.

Image

Галузь знань 22 Охорона здоров’я/ І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення

Спеціальність 223 Медсестринство/ І5 Медсестринство

Освітньо-професійна програма «Акушерська справа»

Освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр

Термін підготовки:

на основі ПЗСО (11-ти класів) – 2 роки 10 місяців

на основі раніше здобутої освіти – 2 роки 10 місяців

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

В Олександрійському медичному училищі  підготовка акушерок розпочалась майже одразу після відкриття. Акушерське відділення було організовано при медичній школі в 1936 році. До навчання на відділенні приступило 30 осіб. В різні роки акушерське відділення очолювали Біджиєва Л.Т., Антюшина Г.М., Власенко А.В. Високий рівень знань і вмінь, отриманий в КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж", дає можливість працювати: акушерками в пологових будинках, жіночих консультаціях; гінекологічних відділеннях лікарень, медпунктах, фельдшерсько-акушерських пунктах.

Image
Image

Галузь знань 22 Охорона здоров’я / І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення

Спеціальність 223 Медсестринство/ І5Медсестринство

Освітньо-професійна програма «Лікувальна справа»

Освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр

Термін підготовки:

на основі ПЗСО (11-ти класів) – 2 роки 10 місяців

на основі раніше здобутої освіти – 2 роки 10 місяців

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

В 1953 році було здійснено перший набір на фельдшерське відділення.

На відділенні працювали перші випускники фельдшерського відділення, відомі в місті і області лікарі - відмінники охорони здоров'я Чаплюк М.Л. - викладач терапії вищої кваліфікаційної категорії, Лопушняк М.І. - викладач акушерства вищої кваліфікаційної категорії, викладач- методист. Гордістю фельдшерського відділення стали відомі лікарі Гарагуля А.Н., Стець М.Л., Халахоленко Т.Г., Нечипоренко В.В., Фабрика В.П., Лазарєв Н.В., Сичов Г.Г., Відюкова В.Б. та ін.

Останній випуск фельдшерського відділення був проведений в 1976році.

В 2002 році відновлено набір студентів зі спеціальності "Лікувальна справа".

У вересні 2003р. фельдшерське та акушерське відділення були об'єднані в фельдшерсько-акушерське. Основним завданням фельдшерсько-акушерського відділення є підготовка висококваліфікованих медичних фахівців для забезпечення сфери охорони здоров'я. Від рівня забезпеченості цими фахівцями фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських та районних лікарень залежить якість і своєчасність надання медичної допомоги сільському населенню.

Image

Галузь знань 22 Охорона здоров’я / І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення

Спеціальність 221 Стоматологія/ І1 Стоматологія

Освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр

Термін підготовки:

на основі ПЗСО (11-ти класів) – 1 рік 10 місяців

на основі раніше здобутої освіти – 1 рік 10 місяців

Спеціальність зубного техніка має три витоки – наука, мистецтво та ремесло. Природа дивовижна та неповторна! Вміння бачити, усвідомлювати і відтворювати – це основні якості, котрі необхідно постійно розвивати. Відновлення анатомічної форми зубів, конструювання зубних рядів – це процес творчий. Зубний технік повинен вивчати закони природи, мистецтва, біомеханіки та розвивати придбані знання.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

В1975 році перед адміністрацією КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж" було поставлено завдання про відкриття зуботехнічного відділення. Необхідно було підготувати приміщення, обладнати їх, придбати зуботехнічне обладнання.

Першим помічником директора в цій справі став викладач зуботехнічних дисциплін, лікар-стоматолог Перепелиця Михайло Федорович. Зуботехнічне відділення КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж" було відкрите в 1976 році.

Перший набір складав 30 студентів. В 1976-1977 р.р. викладачами на відділенні працювали Кроть М.К., Перепелиця М.Ф., Гітлан Є.М., Захарченко Т.Я., Ковальов

 

У 1982 році отримано новий навчальний корпус по вул. Пролетарській. Кращі з кращих спеціалісти охорони здоров'я міста, лікарі від Бога вели майбутніх зубних техніків, своїх помічників у світ стоматології ортопедичної.

В цей період в педагогічний колектив влилися молоді викладачі - Плевако С.В., Димченко С.М., Бакаєва Н.П., Михайлов Н.І., Кодак М.І., Бутрій С.П., Іванцова Л.М., Мартиненко З.М., Дротик Т.Н., Кулібаба В.В., Махренова Г.В., а також - випускники училища: Кириченко В.Г., Паталаха В.М., Балюк С.М.

З 1987 року історія зуботехнічного відділення, як і всього коледжу, тісно пов'язана з іменем Піхальонка П. М. – директора коледжу, заслуженого вчителя  України, викладача знімного протезування вищої кваліфікаційної категорії, викладача-методиста.

 

Image
Image

За ініціативою Піхальонка П. М. великих змін зазнав корпус зуботехнічного відділення: зроблено капітальний ремонт, здійснено газифікацію, придбано найсучасніше зуботехнічне обладнання (високочастотну ливарну піч, муфельну піч з програмним управлінням, електровакуумну піч для випалювання фарфору.

Це обладнання дає змогу навчати студентів на сучасному рівні, освоювати сучасні технології виготовлення суцільнолитих металопластмасових і металокерамічних протезів.

Велика кількість випускників зуботехнічного відділення закінчили вищі навчальні заклади ІІІ та ІV рівня акредитації і очолюють стоматологічні поліклініки, відділення, організували свої приватні кабінети.

Імена випускників зуботехнічного відділення стали відомими за межами області і країни: Луб'яний А.М. – очолює приватний стоматологічний кабінет в Москві; Шутов С.І. – працює лікарем-стоматологом у військовому шпиталі м. Київ; Голубченко І.Н. – викладач зуботехнічних дисциплін Сімферопольського медичного коледжу та ін. Із стін КЗ "Олександрійський медичний фаховий коледж" вийшло багато фахівців, відомих в галузі медицини міста та району: Соменко Ю.П. – завідуючий стоматологічним відділом районної лікарні; Балюк С.М. – директор стоматологічної фірми "Лотос"; Живатовський М.В. – очолює приватний стоматологічний кабінет; Ткаченко А.Ф. - завідувач виробництвом в міській стоматологічній поліклініці та ін.

Image
Image

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176,
м. Олександрія,
Кіровоградська область, 28000
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
приймальна директора:
+380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії:
Олефіренко Ірина Валеріївна
+380 50 909-96-85
+380 68 372-73-74

e-mail: alexandriyamed@ukr.net
Ми в Telegram
Ми на Facebook

Карта

Меню

Галерея в Footer