Друк

ЗАГІН МИЛОСЕРДЯ

Ефективність і якість роботи медичної сестри залежить не лише від рівня теоретичної та практичної підготовки, а й від низки набутих суто людських позитивних моральних якостей, без яких не може відбутися становлення медика: чуйності, чесності, людяності, милосердя, готовності до самопожертви.

Стефан Цвейг писав: “Справжнє милосердя – це милосердя, яке вимагає дій, а не сентиментів, воно знає чого хоче, і сповнене рішучості, страждання і співстраждання, воно здатне зробити все, що в людських силах”. Саме це і є покликанням і святим обов’язком медичного працівника, саме тому і виникла необхідність створення в Олександрійському медичному училищі загону “Милосердя”, який працює вже понад десять років.

img1
Проведення благодійної акції

Складна соціально-економічна ситуація робить сьогодні милосердницьку діяльність. Тому надання медико-соціальної, побутової, гуманітарної допомоги самотнім людям похилого віку, інвалідам та ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам дитинства та іншим соціально-незахищеним мешканцям міста стало основним напрямком роботи загону “Милосердя”, який об’єднав всіх тих, хто не байдужий до людського болю і страждань.

Загін “Милосердя” здійснює свою волонтерську діяльність виключно за принципом добровільності. На рахунку загону багато добрих справ:
- надання допомоги інформаційно-побутового та медичного характеру одиноким людям похилого віку спільно з медичними сестрами патронажної служби міського Товариства Червоного Хреста;
- допомога дітям-сиротам, дітям-інвалідам, що знаходяться на лікуванні в дитячій лікарні під керівництвом викладачів-педіатрів училища;
- щорічна добровільна здача донорської крові для хворих міста та району;
- благодійна матеріальна допомога у вигляді одягу, взуття, продуктів харчування малозабезпеченим родинам міста та району;
- розважальні концертні програми, українські вечорниці для одиноких людей, інвалідів війни і праці міського будинку ветеранів, школи-інтернату с. Пантаївки;
- догляд за людьми похилого віку та хворими в міському будинку ветеранів війни та праці спільно з медичними працівниками будинку ветеранів;
- активна участь у Всеукраїнських благодійних акціях "Милосердя" до Всесвітнього Дня людей похилого віку, Міжнародного дня інвалідів.

Загін “Милосердя” тісно співпрацює з міським Товариством Червоного Хреста та міським товариством інвалідів “Віра”, де отримує адреси для постійного обслуговування людей, які потребують допомоги.

Милосердівці спільно з медичними сестрами патронажної служби міського Товариства Червоного Хреста виконують медичні призначення, здійснюють індивідуальний догляд за пацієнтами, котрі цього потребують, а також в разі необхідності прибирають кімнати, купують ліки в аптеці, готують їжу, консультують
пацієнтів з питань раціонального харчування, правильного руху, психічної саморегуляції.

Новою і цікавою формою роботи студентів - милосердівців є проведення в міському будинку ветеранів війни та праці постійно діючого усного журналу “Основи здоров’я і довголіття”, на сторінках якого були розкриті теми: “Закони оздоровлення”, “З копілки народних цілителів”, “Рак можна попередити”, “Очищення організму і здоров’я”, “Основи правильного харчування”, “В рослинах цілюща сила”.

img6
Благодійна акція до Дня Святого Миколая в дитячій лікарні

В милосердницькій діяльності велика увага приділяється психологічній підтримці самотніх людей, роботі з дітьми-інвалідами. Милосердівці встановлюють тісні контакти з ними, враховуючи особливості психоемоційної сфери, допомагають їм в плані навчання, прагнуть зацікавити колективним та індивідуальним читанням, намагаються урізноманітнити їхнє дозвілля. Зусиллями студентів було проведено вечір спілкування батьків і дітей “Батько і мати – два серця гарячих”, усні журнали “Пізнай себе” та “Симфонія життя” та ін.

Щорічно до Дня Святого Миколая члени загону “Милосердя” та педагогічний колектив училища надають благодійну матеріальну допомогу, проводять святкові концертні розважальні програми та готують подарунки кожній дитині спеціалізованого будинку – інтернату с. Пантаївка.

Активну участь беруть члени загону “Милосердя” у Всеукраїнських благодійних акціях, приурочених до Міжнародноого дня інвалідів та Всесвітнього дня людей похилого віку. Одними з перших серед тих, хто допомагає нужденним, є члени загону “Милосердя” Олександрійського медичного училища.

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176, м. Олександрія, 
Кіровоградська область, 28000
 
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
                    +380 63 827 46 74
                    +380 5235 7-70-00
приймальна директора: +380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії: 
Олефіренко Ірина Валеріївна
                    +380 50 909-96-85
                    +380 68 372-73-74
 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 689 100 913

+380 669 660 413