Друк

Абітурієнт

 7 кроківУ В А Г А - копия 00001

 

У В А Г А 00001

Пам'ятка вступнику

 

Мотиваційний лист – це ваш шанс представити себе як вмотивовану, яскраву та дуже здібну особистість, готову вступити до коледжу / на освітню програму / курс. Зробіть свій лист яскравим особистим описом вашого унікального «я», щоб показати, хто ви є і чому ви хочете, щоб вас прийняли.

Корисну інформацію, що стосується підготовки мотиваційного листа можна також знайти у статті Як написати ефективний мотиваційний лист?

 

Що таке мотиваційний лист і навіщо він потрібен?

Мотиваційний лист – це документ, що складається і подається вступником до закладу освіти, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму.

Такий лист має подвійну цінність. З одного боку, він дещо збільшує конкурсний бал, і це може бути важливим аргументом при вступі. За однакових балів ЗНО та НМТ заклади освіти зможуть надати перевагу найбільш вмотивованим абітурієнтам. З іншого боку, пишучи мотиваційний лист, вступник отримує додаткову можливість обміркувати та аргументувати своє рішення, утвердитись у своєму переконанні вступити на відповідну освітню програму або змінити свою думку.

Практика подання мотиваційних листів при вступі є новою для України, тож виникає питання про те, як саме повинні писатись мотиваційні листи, якою має бути їхня структура та зміст.

Як написати хороший мотиваційний лист для вступу до коледжу?

На сайті Motivation-letter.com пропонується дотримуватись 5-ти порад для того, щоб написати хороший мотиваційний лист:

1. Пізнайте себе. Для написання хорошого мотиваційного листа потрібно добре обміркувати та зрозуміти для самого себе, чому ви зацікавлені в цьому конкретному коледжі чи освітній програмі. Запишіть щонайменше п’ять унікальних рис, здібностей чи властивостей, завдяки яким ви виділяєтесь серед усіх інших. Оберіть лише ті, які ви збираєтесь використати у своєму листі, щоб довести приймальній комісії, що ви є цінним кандидатом.

2. Дослідіть предмет. Оберіть коледж, освітню програму та курс, для вступу на які ви претендуєте. Дослідіть їх якомога глибше. Чим конкретнішими і більш орієнтованими на деталі ви будете у своєму листі, тим краще. Також познайомтеся із прикладами мотиваційних листів в Інтернеті.

3. Зробіть перший проєкт. Це важлива частина процесу оформлення вашого листа. У деяких випадках потрібно приблизно 3-4 чернетки, щоб написати мотиваційний лист. У кожному проєкті слід почати із запису основних ідей та роботи над окремими розділами.

4. Перечитайте лист і перевірте, що ви відповіли на усі важливі запитання. Хто ви та для чого звертаєтесь? Як ви дізналися про коледж / освітню програму / курс? Чому ви хочете навчатися в коледжі / освітній програмі / на курсі? Що робить вас найкращим кандидатом, якого можна прийняти? Підсумуйте, яка саме кваліфікація, життєвий досвід, досвід роботи та особисті якості підготували вас до навчання в коледжі / на освітній програмі ступеня / курсі.

5. Завершіть лист. Переконайтеся, що ваш лист лаконічний, змістовний, написаний правильним шрифтом і ви перевірили правопис та граматику. Дайте його прочитати декільком людям для ознайомлення й коментарів. Це справді допомагає.

Які вимоги ставляться до мотиваційних листів?

Мотиваційний лист є результатом особистої творчої праці абітурієнта.

Разом із цим, мотиваційний лист повинен відповідати формальним вимогам, що ставляться до ділових листів:

üзміст повинен бути лаконічним. Короткий виклад думок і використання найменшого числа слів заощадить дорогоцінний час зайнятої людини. Тільки важливі деталі, факти, цифри;

üчітка структура спростить прочитання листа. Заздалегідь продуманий план дозволить конкретно вказати на значимі аспекти проблеми. Для спрощення читання бажано розбивати текст на абзаци, кожен з яких має містити певну концепцію;

üнеприпустимість емоцій. Лист не повинен мати емоційного відтінку, але стриманість, розважливість, серйозність, практичність — обов’язкові;

üпростота у викладі, яка дасть адресату можливість швидко зрозуміти зміст прочитаного;

üнеприпустима наявність орфографічних і стилістичних помилок.

 

Якою має бути структура мотиваційного листа?

Структура мотиваційного листа повинна містити звертання, вступ, основну та підсумкову частини.

Шанобливе звертання є важливою складовою мотиваційного листа. Воно надає листу офіційного характеру та привертає увагу адресата.

Вступ є першим абзацом листа, де викладається мета і причина написання (наприклад: «Звертаюся до Вас у зв’язку з…»). У цій частині варто коротко пояснити, чому вступник обрав саме цей коледж і як, на його думку, навчання в коледжі сприятиме його професійному розвитку і зростанню.

В основній частині описуються факти, які зможуть позитивно вплинути на вирішення питання про зарахування на навчання. Дивлячись на академічні та соціальні здобутки, навички й здібності вступника, приймальна комісія може схилитись до думки, що він будете успішним студентом.

Ця частина починається з другого абзацу мотиваційного листа та може складатися з двох-трьох абзаців. Як логічне продовження вступної частини листа, її можна розпочати з характеристики професійних цілей вступника, описати, що саме його цікавить в обраній ним освітній програмі та професії, ким він себе бачить після завершення навчання тощо. Така інформація свідчить про те, що він усвідомлює, яку освітню програму обирає, яку професію хоче здобути, і що навчання допоможе йому стати хорошим фахівцем в обраній ним сфері. Саме у цьому абзаці вступник доводить, що він є вмотивованою особою із добре визначеною метою.

У наступному абзаці вступнику потрібно описати:

üсвої здобутки, що будуть корисними для навчання за фахом (успіхи у навчанні, участь у проектах і майстер-класах, володіння іноземними мовами та інше);

üздобуті знання та навички, які допоможуть при навчанні на обраній спеціальності;

üхороші академічні результати з певних предметів, які пов’язані з освітньою програмою та ін.

Важливою складовою мотиваційного листа може бути інформація про соціальні навички, необхідні для здобуття окремих професій та подальшої успішної роботи за фахом (наприклад, психологом, лікарем, фельдшером, зубним техніком, медичною сестрою, реабілітологом тощо).

Підсумкова частина має завершуватись маленьким висновком у два-три речення, які мають підтверджувати готовність вступника навчатися і вказують на його впевненість у правильному виборі освітньої програми.

Чим врегульоване подання мотиваційних листів при вступі?

Мотиваційний лист при вступі до закладу вищої освіти є однією з новацій, впровадженою Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» від 18 грудня 2019 року (набрав чинності 16.01.2020). Зазначеним законом внесено зміни до ст.44 Закону України «Про вищу освіту», згідно з якими прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється з урахуванням бала за мотиваційний лист, вага якого може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала, за умови оприлюднення результатів його оцінювання на вебсайті відповідного закладу освіти до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Згідно з Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році порядок подання та критерії оцінювання мотиваційних листів визначаються правилами прийому відповідного закладу освіти. Критерії оцінювання, структура оцінки та порядок оцінювання мотиваційних листів розробляються та затверджуються головами приймальних комісій закладу вищої освіти не пізніше ніж за один місяць до початку прийому мотиваційних листів та оприлюднюються на вебсайті закладу освіти. У цей же строк головою приймальної комісії затверджується склад комісії з оцінювання мотиваційних листів, до якої можуть входити представники роботодавців (за згодою).

мл

для чого потрібен мл

структура мл

мл вимоги

 

Мотиваційний лист

Фразеологізми

Наголоси (ІУС укр.мова)

 

 

 

Гол. приймальної комісії : +380 63 827 46 74

Відповідальний секретар приймальної комісії :
+380 689 100 913
+380 669 660 413
секретар: +380 660 534 637
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 
 

 

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176, м. Олександрія, 
Кіровоградська область, 28000
 
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
                    +380 63 827 46 74
                    +380 5235 7-70-00
приймальна директора: +380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії: 
Олефіренко Ірина Валеріївна
                    +380 50 909-96-85
                    +380 68 372-73-74
 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 689 100 913

+380 669 660 413